Naujienos

Paskaita seminaras apie skaitymo naudą

Renginio metu
Gegužės 19 dieną Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko atvira paskaita-seminaras, skirta tėvams, mokytojams ir bibliotekininkams „Skaitymo nauda".
Ją vedė lektorius mokymo konsultantas, daugelio oratorinio meno, lyderystės, pardavimų, efektyvaus laiko, streso valdymo ir vidinės harmonijos bei pasąmonės galių pažinimo seminarų autorius Vygandas Pikčiūnas.
Paskaitos-seminaro metu lektorius įdomiai ir įtaigiai pasakojo kaip skaitymas veikia mūsų smegenis, kurios smegenų dalys labiau vystosi, lavėja ir kaip tai įtakoja tolesnį mūsų gyvenimą, kiek laiko galime išlaikyti dėmesį ir kaip tą procesą kontroliuoti.
Praktinių užduočių metu įsitikinome, kad dažnai „skaitome ausimis", o ne akimis, susipažinome su greitojo skaitymo metodais ir būdais bei mokėmės skaityti tekstą vienu iš greitojo skaitymo metodų. Lektorius teigė, kad skaitydamas knygą žmogus ne tik sukuria vaizdinius savo galvoje, taip lavindamas savo vaizduotę, dažnai sutapatina save su knygos veikėjais, taip sudarydamas sau galimybę išspręsti vienokias ar kitokias problemas. Diskutavome apie knygos, kaip fizinio objekto, reikšmę bei apie knygų skaitymo ateitį.
Buvo pateiktos penkios didžiosios vaikų skaitymo naudos. Viena svarbiausių – sėkminga karjera, reikia tik išmokti atsirinkti tinkamą literatūrą.
Nurodymais ar liepimu skaityti, o ne savo pavyzdžiu, mes niekada nepasieksime teigiamų rezultatų skaitymo srityje. Jeigu vaikas mato skaitymo pavyzdį namuose, aplinkoje, tai yra didelė tikimybė, kad jis ir pats skaitys. O tai yra tiesus kelias į sėkmę.
„Skaitydamas sėkmės filosofijos knygas, ir išbandydamas tai realiame gyvenime, pastebėjau, kad labai gerai jaučiuosi dalindamasis patirtimi su kitais žmonėmis." /V. Pikčiūnas/
Atvira paskaita-seminaras vyko, įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą".