Vidiškių bibliotekoje pokalbis apie knygas ir skaitymą

Renginio metu

Saulėtą rugpjūčio 30-tąją jaunieji Vidiškių bibliotekos skaitytojai rinkosi į akcijos „Vasara su knyga“ baigiamąjį renginį „Aš, vasara ir mano biblioteka“.


Bibliotekininkė Dalė su vaikais kalbėjosi apie tai, kokie pojūčiai aplanko knygą skaitantį žmogų. Juk pirmiausia stengiamės suvokti situaciją, pažinti veikėjus. Po to pasidaro įdomu, kaip jiems sekasi, kas atsitiks ateityje, kaip jie pasielgs įvairiose situacijose. Juk su knygų veikėjais kartu išgyvenama meilė, neapykanta, kerštas ar džiaugsmas. Ir tikrai, kai nejučia knyga baigiasi, neretai pasidaro liūdna kad nėra tęsinio...
Panašūs jausmai aplanko baigiantis vasarai. Jau rudenėja. Laukia nauji darbai, išgyvenimai, patyrimai ir šilti prabėgusios vasaros prisiminimai. Popietės metu Danielius Navickis, Irmantas Achromkinas , Vitalijus Andrejevas panoro nupiešti savo mėgstamų autorių herojus: piktą vilką, gudruolę lapę snapę, benamį katinėlį Murkį ir kitus knygų herojus. Renginio metu buvo skaitomos labiausiai patikusių knygelių ištraukos, dalijamasi vasaros prisiminimais. Vyresniųjų klasių vaikai buvo pakviesti į žinių viktoriną „Kas greičiau: ieškome informacijos žinynuose, žodynuose, knygose ir internete“. Jie gavo įvairias užduotis, į kurias atsakymus turėjo rasti enciklopedijose, įvairiuose žodynuose bei žinynuose, internete. Vitalijus Andrejevas ir Nojus Grigonis dalyvavo ,,Vasaros skaitymo iššūkyje‘‘, ir perskaitė net dešimt knygučių.
Popietės pabaigai bibliotekininkė palinkėjo vaikams gražaus, spalvingo rudens, sėkmingų naujų mokslo metų ir šį naują etapą išgyventi tarsi skaitant įdomias knygas.