Biblioteka džiaugėsi mažomis ir didelėmis pergalėmis

Renginio akimirkos

Šiais laikais biblioteka yra modernus vietos bendruomenės kultūros ir mokslo židinys, siūlantis vis naujas paslaugas, džiuginantis skaitytojus vis įdomesniais renginiais.

Ignalinos viešoji biblioteka – tai tarsi jaukūs ir šilti namai, į kuriuos visada malonu užeiti, kur visomis spalvomis skleidžiasi kūrybinė dvasia. Jau tapo gražia tradicija, kad baigiantis metams biblioteka surengia padėkos vakarą, kuriame apžvelgiami svarbiausi darbai, pasidžiaugiama mažomis ir didelėmis pergalėmis.
2017 metų palydėjimas švęstas kalėdiškai išpuoštoje didžiojoje skaitykloje kartu su ištikimiausiais skaitytojais, bičiuliais, draugais, rėmėjais ir pagalbininkais. „Už mažas ir dideles pergales" – taip pavadintas renginys, kuriame išdalinta daugybė padėkų, dovanų, jas įprasminant Motinos Teresės žodžiais: „Nebūtina daryti žygdarbių, visai pakanka mažų dalykėlių, atliktų su didele meile".
Visus pasveikinusi bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė parodė 6 gautus kalėdinius laiškus ir kvietė paspėlioti, kas gi juos parašė. Ekrane buvo parodytos per metus įvykusių svarbiausių renginių akimirkos, viešėję svečiai: rašytojai, poetai, aktoriai, medikai, žinomi visuomenės veikėjai. Pasidžiaugta, kad 2017-aisiais Ignalinos bibliotekoje ir jos filialuose surengta 660 renginių. Na o pirmajame voke buvo padėkos, kurios išdalintos darbo jubiliejus švenčiantiems bibliotekininkams ir darbuotojams: Kristinai Ignatjevai (30 m.), Jolantai Šalnienei (20 m.), Danutei Čepulienei (10 m.), Onai Martinėnienei (5 m.), Laimutei Noreikienei (5 m.). Kolektyvas pasveikino ir direktorę, bibliotekai energingai ir kūrybingai vadovaujančią jau 10 metų.
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Laimos Andrijauskienės atplėštame voke buvo sudėta medžiaga apie 3 Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotus ir sėkmingai įgyvendintus projektus, jų renginius bei padėkos aktyviems dalyviams, organizatoriams. Prisimintas Piliakalnių metams skirtas projektas „Piliakalnių istorija žadina vaizduotę“ ir renginiai, leidę grožėtis nuostabiomis Aukštaitijos nacionalinio ir Sirvėtos regioninio parkų panoramomis, domėtis senovės paslaptimis, įdomiais pasakojimais, susitikimais su žinomais žmonėmis.
Renginiai vyko ant Pilalės (Linkmenų), Ginučių, Puziniškio, Kačėniškės, Taurapilio piliakalnių, o baigiamoji projekto šventė ugnies šokiais ir senosiomis giesmėmis skambėjo ant Ladakalnio. Padėkota informaciniams partneriams, projektų renginius aprašiusiems ir daugiausia knygų bibliotekai padovanojusiam poetui ir žurnalistui Algiui Jakštui.
Projektas „Kūrybos ABC” suteikė dalyviams galimybę dalyvauti naujose, dar neišbandytose kūrybinėse veiklose bei paskaitose apie meno poveikį sveikatai. Organizuoti edukaciniai užsiėmimai: „Spalvoto smėlio paveikslai – mandalos“, „Lipdymo terapija – lipdymas iš gipso“ , kaleidoskopo gamyba „Fraktalų piešimas. Pasidžiaugta, kad laikas projekto laikas prabėgo smagiai, turiningai ir kūrybingai.
Projekto „Rytų Lietuvos X faktoriai“ pagrindinis darbas - išleista literatų klubo „Lelija“ narės Dalios Savickaitės knyga „Rytų Aukštaitijos keliuose sutiktieji“, kurioje sudėti straipsniai apie įdomius, kūrybingus, aukštų tikslų siekiančius ir savo kraštui nuoširdžiai dirbančius žmones. Bibliotekoje surengtos šios knygos sutiktuvės.
Mielagėnų bibliotekininkė Rima Misiūnienė atplėšė voką, kuriame buvo padėkos „Poezijos naktigonės“ organizatoriams ir dalyviams. Prisiminti vasaros poezijos skaitymai, jų šilta atmosfera, kūrėjai ir klausytojai, kuriuos taip gražiai priėmė Mielagėnai. Dėkota tarmiškai rašančiam poetui Gaudentui Kurilai, kuris į skaitymus sukvietė būrį savo bičiulių iš visos Lietuvos. Bibliotekininkė Rima sakė labai tikisi, kad kitų metų vasarą į Mielagėnus atvažiuos ir daugiau mūsų krašto poetų.
Ketvirtą voką atplėšė akcijos „Vasara su knyga" organizatorė, Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Meškauskienė. Ji pasakojo apie visą vasarą trečiadieniais vykusius garsinius pasakų apie gėles skaitymus, smagius susitikimus, edukacijas, iškylas, puokščių kūrimą ir vaišių rengimą. Padėka įteikta projekto veiklose talkinusiai dailininkei Nijolei Trinkūnienei, dėkota daugelyje veiklų talkinusiai rašytojai Gintarei Adomaitytei.
Į salę paspirtuku atriedėjusi Pepė Ilgakojinė (Rūta Juršienė ) pasakojo apie akciją „Skaitymo iššūkis“, kuri subūrė ir vaikus, ir suaugusius. Jie varžėsi skaitydami knygas, rinkdami lipdukus ir atlikdami įvairias smagias užduotis. Geriausiai sekėsi Dominykai Jakštaitei, Genovaitei Silvanavičienei, Evelinai Šalnaitei, Laimutei Šapokienei ir kt.
Na o paskutinįjį laišką atplėšė pelėda Paulė (Lina Staliauskienė), kuri pasidžiaugė prieš tris mėnesius atidaryta Mažylių skaitykla, kurioje galima šauniai leisti laiką, dalyvauti edukacijose, žaidimuose. Smagu, kad sulaukiame mažųjų ne tik iš Ignalinos, bet ir iš seniūnijų. Dažnai čia užsuka „Šaltinėlio“ mokyklos vaikučiai su auklėtoja Dalia Gruodiene ir muzikos mokytoja Vida Ksenzoviene. Už naujas jaukias patalpas dėkota savivaldybei, projektu besirūpinusiam vyr. specialistui Ryčiui Kajėnui, statybos darbus atlikusiai UAB „Meleksas“.
Bibliotekos įvairiapuse kultūrine veikla ir puikiu renginiu džiaugėsi savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, pastebėjęs, kad ši įstaiga yra gyva, reikalinga, vertinama žmonių, nes ji sugeba burti draugėn, šviesti ir mokyti, dovanoti kūrybos, atradimų, tobulėjimo džiaugsmą. „Tegul tie gražūs darbai, įsimintini renginiai bus tarsi įžanga į 2018-uosius – Lietuvos šimtmečio metus“,– sakė vicemeras ir nuo mero Henriko Šiaudinio perdavė savivaldybės kalendorių, saldžias dovanas ir naują knygą „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“. Seimo nario Gintauto Kindurio padėką ir dovaną su geriausiais linkėjimais perdavė jo padėjėja Onutė Zaleckienė.
Bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė už idėjų palaikymą, paramą, draugystę ir bendrystę dėkojo savivaldybei, kultūros ir švietimo įstaigoms, Trečiojo amžiaus universiteto, bibliotekos klubų lankytojams, ištikimiems skaitytojams ir renginių dalyviams. Visiems tiems, su kuriais kartu keliauta per šiuos metus. O dovana jiems tapo nuostabus Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytojų koncertas. Skambėjo Birutės Paukštienės ir Aldonos Čeponienės atliekamos kalėdinės giesmės ir dainos.

Lina Kovalevskienė