Paroda, spinduliuojanti meilę ir šilumą

Renginio akimirkos

Vasario 2 d. Ignalinos viešojoje bibliotekoje nuoširdžiai ir šiltai sutikta rajono neįgaliųjų draugijos narių Lietuvos 100-mečiui skirta kūrybos darbų paroda „Laukas. Pieva. Kelias. Upė. Vienas žodis – Lietuva".

Nuostabūs, įvairiomis technikomis sukurti paveikslai, rankdarbiai iš odos, keramikos, karoliukų – tai vis dailiųjų rankų būrelį lankančių žmonių maži stebuklai, kuriuos jie nori parodyti visiems kaip savo širdžių, savo darbštumo dovaną Lietuvai. Kūrybos parodos draugijos patalpose rengiamos kasmet, ten yra ir nuolatinė ekspozicija. Na o šįkart norėta sukauptu lobynu pasidžiaugti plačiau, padėkoti patiems kūrybingiausiems.
„Net nežinau, kaip jūsų darbus galėčiau įvertinti. Juose sudėta tiek nuoširdumo, tiek kantrybės ir meilės. Jaučiuosi taip, tarsi būtumėte įkūrę dailės akademiją. Dėkoju, kad puošiate Ignaliną, kad esate tokie aktyvūs ir apie mūsų kraštą skleidžiate gerą žinią. “,– sakė meras Henrikas Šiaudinis ir dėkojo už tokį gražų prisidėjimą prie Lietuvos 100-mečio renginių. Meras kartu su Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina įteikė savivaldybės dovanas draugijai ir Dailės būrelio vadovei Zofijai Laurinėnienei.
Jai tądien buvo išsakyta daug šiltų padėkos žodžių. Zofija Laurinėnienė – žinoma verbų rišėja, perduodanti savo žinias ir sugebėjimus įvairiuose mokymuose, dalyvaujanti mugėse, šventėse. Parodoje eksponuojami jos paveikslai tiesiog stebina kūrybiškumu ir išmone. Sudėlioti iš įvairiausių sėklyčių, augalėlių, kitų gamtinių medžiagų, jie prakalba į širdis prasmingais raštais ar mielais širdžiai kaimo vaizdais. Pati Zofija žmones prie savęs traukia savo nuoširdumu, paprastumu. Visada tokia tyli, kukli, mažakalbė, tačiau viduje sauganti įstabius dvasinius turtus, kuriuos liete lieja.
Zofija dėkojo savo didžiausiai pagalbininkei, kūrybingajai mokytojai Oliai Kajėnienei, kuri turi Dievo dovaną atrasti žmoguje slypinčius talentus. Be šių dviejų moterų darbų parodoje dar galima pamatyti Irenos Skrebutėnienės, Danutės Kuodienės, Genoratos Vicko, Valerijos Baušienės, Renės Pečiulevičienės, Danutės Rakickienės, Danutės Bučelienės, Zitos Medeišienės, Serafimos Šerėnienės, Rimanto Vaickaus darbų. Visiems autoriams buvo įteiktos Ignalinos viešosios bibliotekos direktorės Loretos Aleknienės padėkos. Ji taip pat padėkojo renginį vedusiam ir jį labai atsakingai organizavusiam Albinui Jakimavičiui. Stiprybės ir sveikatos draugijos nariams linkėjo Dūkšto globos namų Dienos socialinės priežiūros centro vadovė Roma Ksenzovienė. Žmonių kūrybiškumu žavėjosi, Zofijos ir Olios talentą gyrė dailininkė Nijolė Trinkūnienė ir keramikė Aldona Jakubovskienė.
Albinas Jakimavičius pasidžiaugė aktyvia draugijos narių kultūrine, menine, sportine veikla, išvykomis ir prasmingais susitikimais, gražiu bendravimu ir vienas kito palaikymu. Prisimintos gražiausios praėjusių metų akimirkos: kalendorinės šventės, ansamblio „Putinas“ 20-mečio koncertas, 10-osios Rytų Lietuvos sporto žaidynės, dalyvavimas Vilniaus dienų renginiuose, vokalinių ansamblių festivalyje Rokiškyje, koncerte Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir kt. Na o renginio dalyvius muzika ir jautriomis dainomis džiugino draugijos kapela „Putinėlis“. Draugijos moterys visiems išdalijo saldžias dovanėles su padėkos žodžiais.
Paroda veiks bibliotekos mažojoje salėje (I aukštas) iki kovo 10 d.
Parengė Lina Kovalevskienė