Edukacija „Vilnos vėlimo paslaptys“

Edukacijos metu

Yra sakoma: „Geriau vėliau, negu niekada“. Šio šūkio įkvėptos Grybėnų bibliotekos skaitytojos panoro išmokti velt iš vilnos.

Reikėjo žmogaus, kuris sutiktų pamokyti šio amato. Toli ieškoti neteko, pabūti mokytoja sutiko Laima Teteriukovienė. Ji velt iš vilnos išmoko pati. Kiek nuvėlė šlepečių jau ir pati nesuskaičiuoja: vaikams, anūkams, draugams. Vien į bibliotekoje veikiančią parodą „Ką gali Moters rankos“ atvežė šešias poras, taip pat ir didžiulį veltą rožančių.
Darbą pradėjome 11 valandą. Kadangi kai kurios moterys turėjo naminių vilnų, Laima paaiškino, kaip jas reikia paruošti vėlimui. Tada išdalino visoms padukų formas. Ir prasidėjo darbas: dėjome vilnas vienaip, paskui kitaip, tada vėl kartojome, liejome jas vandeniu, tepėme muilu ir vis glostėme, glostėme, glostėme savo darbus... O Laima bėgiojo nuo vienos prie kitos ir vis aiškino, rodė kaip ir ką daryti. Po keturių valandų darbo pamatėme savo kūrinius, jie atrodė visai neblogai.
Laikas prabėgo greit. Visos džiaugėmės įgytom žiniom. Už įdomiai praleistą laiką dėkojome Laimai Teteriukovienei ir jau tarėmės dėl kito susitikimo. Kitą kartą velsime kepures.
Susirinkusios moterys apžiūrėjo parodą „Ką gali Moters rankos“. Joje ne tik Laimos Teteriukovienės darbai. Didžiąją dalį parodos eksponatų sudaro Onos Cicėnienės austos kapos, staltiesės. Parodoje yra ir Onos Panavienės austų darbų. Ačiū visoms už galimybę pamatyti nuostabius jų rankų darbus.

Grybėnų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Dalia Koršul