Susitikimas su aktore Mile Šablauskaite

Milė Šablauskaitė

Gegužės 6-ąją, Motinos dieną, Mielagėnų biblioteka kvietė į susitikimą su Nacionalinio Kauno dramos teatro aktore Mile Šablauskaite-Juškėniene. Aktorė dovanojo monospektaklį pagal Juhan Smuul pjesę ,,Pulkininko našlė arba gydytojai nieko neišmano“.


Milė Šablauskaitė gimė 1944 m. rugsėjo 1 dieną Juodgalviuose, baigė Mielagėnų vidurinę mokyklą. 1962–1967 m. studijavo vaidybą Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dėstytojai Vytautas Čibiras, Zenonas Buožis). Nuo 1967 m. vaidina Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Filmuojasi kine ir televizijoje, buvusi ilgametė teatro trupės inspektorė.
Apdovanojimai:
• 1990 už geriausią sezono moters vaidmenį.
• 2002 Kauno savivaldybės Diplomas už kūrybą.
• 2003 „Fortūna“ už Auklės vaidmenį spektaklyje „Donja Rosita arba Gėlių kalba“.
• 2004 Kauno savivaldybės Diplomas už kūrybinį indėlį Kauno miestui.
• 2006 "Auksinis scenos kryžius" už ponios Cuker vaidmenį spektaklyje "Nekalti".
• 2006 "Fortūnos" diplomas už ponios Cuker vaidmenį spektaklyje "Nekalti".
Susitikimui su aktore Mile šiltą Motinos dienos popietę rado laiko jos kaimynai, keli buvę klasiokai ir grupė XXXI laidos abiturientų. Po spektaklio vyko gyvas pokalbis. Vienas vaikystės draugas prisiminė, kaip Milę dviračiu vėžino, kitas paklausė apie lietuviškus keiksmažodžius. Pasirodo, jų Milė moka tokių, kad mirk iš juoko. O mokėsi viso to – balsų, intonacijų, mimikos – Milė pirmiausiai iš aplinkos, kurioje gyveno. Aktorė visa tai dėjosi į atminties skrynelę kaip lobį, kurį reikiamu momentu galėjo panaudoti. Štai vienam iš personažų davė išskirtinį kaimynės iš Juodagalvių kaimo balsą, ir personažas atgijo. Turėjom progą tą balsą išgirsti ir mes. O tarmiškai aktorė šneka taip, lyg visada būtų tik kaime gyvenusi.