Pasakos – su volungės plunksna

Renginio metu

Gegužės 16 dieną Vaikų literatūros skyriuje vyko literatūrinė valandėlė „Pasakos – su volungės plunksna“ , skirta Martyno Vainilaičio 85-ajam gimtadieniui paminėti.

Valandėlėje dalyvavo trečiokai su mokytoja Janina Vilčinskiene. Martynas Vainilaitis – vienas iš lietuvių rašytojų, rašančių tik vaikams. Vaikų poetas, jo nuomone,- „tai žmogus su vaiko širdimi“, „taiklaus žodžio meistras“. Jis iš šešių savo knygelių surinko pačius geriausius eilėraščius ir, pridėjęs naujų, išleido rinktinę „Mano volungė“. Ją sudaro šimtas eilėraščių ir eiliuota pasaka „Ežio namas“. Apie visa tai vaikams papasakojo Bibliotekininkė Rūta, ji perskaitė ir keletą linksmų poeto eilėraštukų. Po to trečiokai skaitė Martyno Vainilaičio eiliuotą pasaką „Ežio namas“. Bibliotekininkei skaitant eilėraštį „Juokų maišelis“ Kornelija ir Justina, pasiėmusios „Mįsliuko“ teatro lėles meškiną ir lapę, pabandė net suvaidinti. Staigmena... Prairo meškino maišas ir: „Chi, chi, chi! – / Juokai pabiro.“ Vaikams teko rinkti pabirusius „juokus“ (linksmas šypsenėles), surinkusiam daugiausiai šypsenėlių atiteko prizas.
Apžiūrėję knygų parodą „Dzūkijos, dainų ir pasakų krašto sūnus“, vaikai atsisveikino iki kito susitikimo, o mokytojai prižadėjo būtinai per vasarą perskaityti Martino Vainilaičio poemą „Bruknelė“.