Ignalinoje mokomės kūrybiškai

Susiitikimų metu

Rugsėjo pabaigoje Švietimo mainų ir paramos fondo finansuojamo programos „Erasmus+“ tarptautinio suaugusiųjų švietimo projekto „Mokymasis, išmaniosios technologijos ir kūrybiškumas" partneriai susitiko Ignalinoje.

Lietuvos, Čekijos ir Norvegijos senjorai mokosi anglų kalbos ir tobulina informacinių technologijų žinias. Projektas jiems suteikia puikią galimybę aplankyti partnerių šalis, pasisemti gerosios patirties, maloniai praleisti laiką, susipažįstant su kultūriniu gyvenimu, švietimu.
Svečius savivaldybėje priėmė rajono meras Henrikas Šiaudinis jis palinkėjo gerų įspūdžių Ignalinoje, Lietuvoje ir kiekvienai grupei įteikė saldžių dovanų.
Darbas tęsėsi Ignalinos viešojoje bibliotekoje. Čia ignaliniečiai svečiams pristatė savo išbandytas mokymo ir mokymosi veiklas anglų kalbos ir informacinių technologijų srityje. Svečiams buvo pademonstruotas filmukas, kuriame Ignalinos trečiojo amžiaus anglų ir kompiuterinių technologijų užsiėmimų klausytojai dalyvauja viktorinoje. Atsakinėjant į viktorinos klausimus naudojamasi paieška internete, interneto vertėju, besimokantieji pritaiko žinias gautas tiek anglų kalbos, tiek informacinių technologijų užsiėmimuose, dirba su keliais windows langais, naudojasi interneto resursais, dokumentų rengimo programos Word įrankiais. Dar filmuke pristatyti ITAU informacinių technologijų besimokančiųjų vasaros darbai – nuotraukos, pristatančios Ignalinos kraštą, senjorų keliones, vasaros pramogas.
Geriau įsimenama, kai medžiaga pateikiama per žaidimus, todėl susitikimo metu lietuvių, čekų ir norvegų senjorams pasiūlytas žaidimas kahoot programėlės pagalba. Tai viktorina anglų kalbos žinioms pasitikrinti. Jos metu buvo atsakinėjama į klausimus naudojantis mobiliaisias įrenginiais – telefonais ar bibliotekos paskolintais planšetiniais kompiuteriais. Geriausiai, kaip ir reikėjo tikėtis, pasirodė norvegų senjorai, bet lietuviai su čekais ne ką tenusileido, užtai džiaugsmo buvo tikrai daug.
Taip pat buvo žaidžiamas žaidimas Bingo, kuris tikrai padeda išmokti skaičius, čia jau laimėjo tie, kuriuos lydėjo sėkmė...
Kita mokymo ir mokymosi kelionės dalis leido svečiams susipažinti su Lietuvos gamta, papročiais, istorija lankantis Aukštaitijos nacionaliniame parke, Grūto parke, sodų rišimo edukacijoje Ignalinos viešojoje bibliotekoje ir dzūkiškų bandų kepimo edukacijoje šalia Druskininkų. Čia pravertė anglų kalbos žinios...
Kiekvieną dieną, pristatant Ignalinoje taikomus senjorų mokymo metodus, daug bendrauta, diskutuota, kalbėtasi apie projekto veiklų dabartinę situaciją, perspektyvas, o atsisveikinant nuspręsta parengti medžiagą bendrai elektroninei knygai apie čia patirtus įspūdžius ir įgytas žinias.

 

8cfb1ef5639cbcc4880c5b1708cedafa568431cf5a79bb2de0pimgpsh fullsize distr 220x48