Didžiasalio bibliotekoje viešėjo S. Paltanavičius

Susiitikimo metu

Spalio 11 dieną Didžiasalio bibliotekoje vyko atvira gamtos pamoka „Gamta visada yra žavi", kurią vedė visiems gerai pažįstamas gamtininkas, žurnalistas, rašytojas Selemonas Paltanavičius.

Tai – jau septintasis projekto „Knyga ieško draugo" renginys, į biblioteką sukvietęs nemažą būrį gamtos bei autoriaus mėgėjų.
Svečias trumpai prisiminė savo vaikystę. Sakėsi, paklaustas kada pamėgęs gamtą, jis atsakąs, kad jau gimė ją mylėdamas. Jis tiki, kad vaikai geriau išmoktų biologijos pamokas, jei vadovėliuose būtų aprašomi gyvūnai ne kokio jie dydžio centimetrais ar svorio kilogramais. „Kam viso to kalimo reikia? – klausė Selemonas Paltanavičius. – Jie daug lengviau prisimintų skaitydami pasakojimus apie juos“.
Vienas žvejys į renginį net vėžį atsinešė, jam buvo įdomu ar tai invazinis ir kuo kenksmingi invaziniai augalai ir gyvūnai? Susitikimas galėjo būti ir be pabaigos, bet besišnekučiuojant sutemo, o svečio dar laukė ilga kelionė į Vilnių. Visi, kas nespėjo iki renginio įsigyti, užgulė stalą ant kurio buvo išdėliotos naujos, ką tik iš spaustuvės atkeliavę, dažais kvepiančios, knygos...
Juozo Navicko nuotraukos