Naujienos

Atrodo toks paprastas dalykas – mezgimas...

Renginio metu

Šeštadienio popietė buvo „įtempta“ ir „sudėtinga“. Švedriškės seniūnaitė Nijolė Skipitienė mielai sutiko pamokyti mezgimo pradžiamokslio.

Popietę pradėjo nuo trumpos istorijos. Pasirodo, pirmieji mezgėjai buvo vyrai, jie mezgė plačias juostas, kuriomis apvyniodavo kojas, kad būtų šilčiau. Vėliau mezginiai tobulėjo ir modernėjo. Pati Nijolė vaikystėje labai norėjo išmokti megzti, nes matyt „durnadėžės“ (televizoriai) dar buvo labai riboti, o ir kaime ilgais žiemos vakarais buvo ribotas pramogų pasirinkimas, belikdavo arba knygas skaityti, arba rankdarbiais užsiimti. Nijolė taip norėjo išmokti megzti, kad 7 klasėje ji sau nusimezgė megztinį. Ji ir dabar mezga, į biblioteką atvyko pasipuošusi, pačios megztu, klostuotu sijonu ir megztuku.

O mes tai vargom... Neįgudusios rankos sunkiai rinko akutes, visos 1-ojo kurso mezgėjos savaitgaliui pamiršo išmaniąsias technologijas ir jau pasiruošė kitai labai laukiamai dienai – vasario 14-tajai, kai Grybėnų vyresnioji bibliotekininkė Dalia Koršul mokins megzti riešines.