Nijolės Koskienės knygos „Špilkos ir šlepetės“ pristatymas

Renginio metu

Kovo 1 d. Ignalinos viešojoje bibliotekoje savo knygą „Špylkos ir šlepetės“ pristatė žurnalistė Nijolė Koskienė. Autorę atlydėjo jos bičiulė, knygos iliustratorė Virginija Vilkas.


Žurnalistė Nijolė Koskienė beveik du dešimtmečius dirbo „Šiaulių krašto“ dienraštyje, kurio šeštadienio puslapiuose buvo spausdinamos Ievos istorijos. Vėliau darbavosi, populiarių TV pokalbių laidų redaktore, viešųjų ryšių atstove. Spausdinamos ironiškos kasdienės situacijos subūrė didelį būrį gerbėjų, kol dalis pasakojimų virto knygele, kuri pasiekė plačiąją visuomenę. Ši knyga tęsia savo kelionę po Lietuvos miestus miestelius, kaimų bibliotekas.
Knyga parašyta humoreskos žanru, tai yra labai rimta knyga apie nuolatines moters pastangas išlikti moterimi šiuolaikiniame pasaulyje, nuobodžioje kontoroje, komplikuotoje santuokoje, provincijos mieste.
Paklausta, ar knygoje yra išgalvotų istorijų, žurnalistė atsakė: „Viskas čia yra tiesa. Nereikia išgalvoti istorijų, nes mūsų ir aplinkinių gyvenimai yra gana įdomūs, kupini istorijų, kurios vertos atsidurti knygose. Daugelis istorijų nugirstos iš kolegų, draugų. Niekada nelaužiau istorijos iš piršto.“
N. Koskienė atskleidė, kad turi surinkusi daugiau nei 600 humoreskų, todėl galėtų išleisti dar ne vieną knygą.
Knygos iliustratorė Virginija Vilkas pasidžiaugė, kad jos darbas yra pirmą kartą publikuojamas knygos viršelyje ir, kad galėjo pasitelkti savo taip mėgiamą Secesijos madą ir XX a. pradžios feminizmo laikotarpį, kai moters gyvenimas iš esmės pasikeitė, išsilaisvino. Nuo nežemiškos būtybės iki emancipuotos moters, nuo korseto suspausto liemens iki visiškai laisvo drabužio. Tokiame laikotarpyje dailininkė apgyvendino Ievą, kuri žinoma, tapo šiuolaikiškesnė, nes kiekviena moteris iš mūsų yra Ieva, kurios gyvenimas yra mozaika, sudėliota iš kiekvieno mūsų gyvenimo.
Autorė knygos pristatymo metu džiaugėsi knygelės elegancija, lengvumu ir svarbiausia švelnumu. Spausdinant buvo pasirinktas vokiškas, kalandruotas, t.y. supresuotas ir pervoluotas, išplonintas popierius.
Knygoje esančias istorijas renginio metu skaitant pačiai autorei ir Irenai Šaltienei salėje ne kartą nuskambėjo juokas.
Susitikimas prabėgo nejučia. Klausytojos linksmai nusiteikusios dar ilgai šnekučiavosi su knygos autore, pirko knygas ir laukė eilutėje autografo.
Autorė rekomendavo istorijas vartoti saikingai: į dieną po vieną, prieš miegą, kaip terapiją.