Pirmąją pavasario dieną – humoro dozė

Renginio metu

Pirmąją kalendorinę pavasario dieną Daugėliškio krašto bendruomenė pakvietė į humoristinės knygos „Špylkos ir šlepetės“ pristatymą, kuriame dalyvavo autorė Nijolė Koskienė ir iliustruotoja Virginija Vilkas.


Šiaulietės – rašytoja ir dailininkė, pristatydamos knygą, keliauja po Aukštaitiją. Aplankę Anykščius, Zarasus, Visaginą, ilgėliau apsistojo mūsų rajone, su skaitytojais susitiko Didžiasalio, Mielagėnų, Naujojo Daugėliškio ir Ignalinos bibliotekose.
Nijolė Koskienė pasakojo, kad kurti humoreskas pradėjo prieš 20 metų dirbdama žurnaliste „Šiaulių krašto“ redakcijoje. Per tuos metus parašė jų apie 600, tačiau į išsvajotą knygą sugulė apie penkiasdešimt. „Mano pagrindinė veikėja Ieva, o visos istorijos – tikros, nutikusios man pačiai ar mano draugėms“, - pasakoja rašytoja.
Pasak kūrėjos, Ieva nesirinko lengvo kelio: ji su savo draugėmis ėmė kautis už išgyvenimą ekonominės, santuokinės ir vidutinio amžiaus krizės laikotarpiais, laviruoti tarp buities ir moteriškumo, tarp špylkų ir šlepečių, tarp noro iššokti iš to beprasmybėn riedančio vagono ir burti judėjimus, kurie pakeistų mūsų amžiaus moterų situaciją šalyje.
Knyga tarsi skirta moterims, bet rašytoja kreipiasi ir į vyrus: „Jei jūs esate vyras, tai pasidėkite šią knygelę prie lovos, mielasis, ir skaitykite, skaitykite, nes tai yra unikali proga pažinti subtilų ir trapų moters pasaulį, kurį jūs... Et, tiesiog, skaitykit.”
Knygos iliustruotoja Virginija Vilkas papasakojo apie savo septyniolika metų, padovanotų rūbų dizaino mokslams Niujorke. Todėl ir veikėją Ievą dailininkė norėjo pavaizdoti madingą, tokią, kokia slaptai svajoja tapti kiekviena moteris, žiūrėdama į veidrodį.
Šiltas humoras liejosi iš kūrinėlių, kuriuos skaitė autorė, Naujojo Daugėliškio bibliotekininkė Zoja Boguško ir Indrė Gruodienė. Autorė padovanojo knygą, tad, ją galite rasti ir perskaityti apsilankę bibliotekoje.