Pasaulio lietuvio gimtadienis paminėtas Grybėnuose

G. mackevičiui skirtas renginys Grybėnų bibliotekoje

Pačiu gražiausiu metų laiku, kai žydi obelys ir ore girdisi bičių dūzgimas, Grybėnų kaime 1945 gimė teatro režisierius, choreografas, aktorius Giedrius Mackevičius.

Kaip iš pažiūros paprastas kaimo vaikinukas tapo žmogumi, pelniusiu pripažinimą už Lietuvos ribų pasakojama Liucijos Armonaitės sudarytoje knygoje „Giedrius Mackevičius (1945-2008) ir jo Teatras“. Gegužės 16 dieną, Giedriaus gimimo dienos išvakarėse, ši knyga buvo pristatyta Grybėnų bibliotekoje.
Renginys prasidėjo Grybėnų kaimo kapinaitėse, kur palaidotas žymusis mimas. Skambant saksofono garsams susirinkusieji padėjo gėlių ant kapo, žodį tarė G. Mackevičiaus sesuo Gražina Rėgalienė.
Grybėnų biblioteka susirinkusiems svečiams iš Vilniaus ir Grybėnų gyventojams pristatė fotografijų parodas „Giedrius Mackevičius“ ir „Giedrius Mackevičius. 2017-05-17. Grybėnai“. Pastarojoje sudėtos nuotraukos iš 2017 m. gegužės mėn. 17 dieną vykusio pirmo renginio, kuriame dalyvavo G. Mackevičiaus draugai, kolegos, mokiniai.
Saksofono garsai pakvietė visus į knygos pristatymą. L. Armonaitė džiaugėsi, kad pradėtas darbas duoda vaisių, kad jis tęsiasi. Visoje Lietuvoje vyksta knygos pristatymai, planuojamos naujos veiklos, skirtos Pasaulio lietuviui G. Mackevičiui. Teatrologė pristatė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktorę Nidetą Jarockienę. Direktorė džiaugėsi pasirašyta kultūrinio bendradarbiavimo sutartimi su Ignalinos rajono savivaldybės viešąja biblioteka. Ji sakė, kad Grybėnai yra ta vieta, kurioje turi būti saugomas ir minimas kiekvienais metais Giedriaus Mackevičiaus vardas.
Grybėnų gyventoja Laimutė Šalnienė dalijosi prisiminimais. Nors ji septyneriais metais jaunesnė už Giedrių, bet prisiminė, kaip jis rikiuodavo vaikus spektakliui, kaip kiekvienam dalindavo roles. Prisiminė ji ir pantomimos trupės spektaklį naujuose kolūkio kultūros namuose. „Ne visiems tada patiko spektaklis, bet man buvo labai įdomu“, – kalbėjo L. Šalnienė.
Baigdama renginį L. Armonaitė žadėjo susitikimą kitais metais, kai bus minima G. Mackevičiaus 75-erių gimimo metų sukaktis. Kaip ir kas vyks neatskleidė, bet bus daug visko. Kai yra žmonių turinčių vieną tikslą, įmanoma viskas.
Už pagalbą organizuojant renginį Grybėnų bibliotekos bibliotekininkė Dalia Koršul dėkoja Kazitiškio seniūnui Drąsučiui Jelinskui, saksofonistui Povilui Trubilai ir visiems kitiems prisidėjusiems ir padėjusiems.