Gyvasis mikrofonas „Aš myliu Lietuvą“

Knygos
Penktadienį Ignalinos viešojoje bibliotekoje neįprastai buvo paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Nuo 9 valandos ryto skaitytojams buvo suteikta galimybė per „gyvąjį“ mikrofoną skaityti savo mėgstamą poeziją, kurią galėjai girdėti ir gatvėje.

Susirinkusius į skaitymo akciją fleitos garsais pasveikino mokytojos Jūratės Mateikienės mažasis mokinys Kostas Kutra su mama Laima. Pirmieji savo mėgstamą poeziją ir iš laisvai pasirinktų knygų skaitė Česlovo Kudabos progimnazijos 5 klasės moksleiviai su mokytoja Audrone Trapikiene, vėliau - mokytojos Jolitos Dailidienės šeštokai ir septintokai su savo mokytoja Virginija Maskoliūniene. Buvo perskaityta apie 70 eilėraščių iš 33 leidinių. Tai Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“, Janinos Degutytės eilėraštis „Lietuvai“, Marijos Meilės Kudarauskaitės „Kelias ir takelis“ ir daugelis kitų. Bibliotekoje buvo parengta ir spaudinių paroda „Su vienybės šventu vainiku“. Moksleiviai susidomėję vartė meninius albumus, kuriuose pavaizduota Lietuva iš paukščio skrydžio, žemėlapiuose, įvairiais amžiaus tarpsniais, domėjosi eksponuojama parodoje Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopija, signatarais.
Visi skaitę dovanų gavo renginio emblemą „Aš myliu Lietuvą“. Atsisveikinimui moksleiviai noriai fotografavosi atminimo nuotraukai.

Poezijos skaitymai vyko įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“.

Pavakarę „gyvąjį“ mikrofoną išbandė suaugusieji. Skaitytojų klubo nariai atėjo į degančiomis žvakelėmis papuoštą salę, jau pasirinkę mėgstamą eilėraštį, ir kartu atsinešė mylimą savo puodelį arbatai. Buvo skaitomi A. Baltakio ( Nelė) ,M. Kvietkausko ( Ieva), A. Žukausko – ( Danuta) ,O. Milašiaus ( Marius) kūriniai.Gražina atsinešė Alberto Juozėno (Baltušio) rankraštį (eilėraštis parašytas 1933 m. jos motinai), Alfonsa Skripskienė - A. Kruopytės tekstą, specialiai parašytą Sąjūdžio metais, iškeliant Trispalvę ant bibliotekos. Elena skaitė J. Strielkūno, Janina - J. Jakšto, Ada - Baltakio, Vytautas - J. Meko, Aldona – P. Keidošiaus,Liudgarda pirmą kartą klube skaitė savo kūrybą,Gertrūda - V. Kukulo,Laima - Just. Marcinkevičiaus, Irena – K. Bradūno poeziją. Skambėjo eilės apie gimtinę, duoną, būtį, liūdesį ir meilę...
Renginį muzika pagyvino mažasis muzikantas Kostas, grojęs fleitele kartu su  savo mama, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytoja Laima Kutriene, klubo narė Olga Paukštienė skambino gitara ir skaitė savo kūrybos eiles, skambėjo Nelės romansas.
Šventę papuošė ir dovanos. Bibliotekos direktorė klubo nariams įteikė kultūros paveldo kalendorius.