Garsiniai Knister knygutės "Draugystė su piene" skaitymai

Renginio metu

Saulėtą kovo 13-osios rytmetį į Ignalinos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių atskubėjo Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos „Drugelių“, „Papartėlių“, „Boružėlių“ ir „Žiogelių“ grupių auklėtiniai su auklėtojomis.

Bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai. Buvo skaitoma vokiečių rašytojos Knister knygelė „Draugystė su piene“. Tai spalvinga, graži knygutė, kuri pasakoja apie Švilpiko Rudučio ir pienės draugystę. Šioje knygutėje slypi, daug žinių apie gamtą ir jos dėsnius. Vaikai sužinojo, kad gėlė pienė iš pradžių būna tokia graži, geltona, o vėliau grožis dingsta, ji virsta baltais pūkeliais. Pūkelius vėjas išnešioja, pasėja, o kitą pavasarį jie vėl pražįsta gražiomis geltonomis pienėmis. Vaikų laukė užduotėlė, kuri turėjo pradžiuginti Rudutį - mažiesiems reikėjo "Linksmuoju traukinuku" nuvykti į „Gėlių miestą“ ir pririnkti žiedų. Atpuškėjęs garvežys šūktelėjo: „Ei, ko laukiat, šokit vidun ir nubildėjo - dun, dun, dun“. Vaikai prisirinko baltų gėlyčių ir, kad Rudučiui būtų smagiau, puolė jas spalvinti. Spalvintos gėlytės papuošė Rudučio pievą. Bet tai dar ne viskas „Gėlių miestas“ kvietė pasivaržyti – kas surinks didesnę spalvotų gėlyčių puokštę. Geriausiai sekėsi Eimantui, Saidai ir Airai. Perskaitę knygelę, linksmai pasivaržę ir pasivaišinę saldumynais vaikai išskubėjo atgal į mokyklėlę.

Skaitymai vyko įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“.
Šio projekto tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.