Naujienos

Bibliotekoje buvo skaitomos Donald Bisset pasakos

Renginio metu

Kovo 24 dieną Ignalinos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko garsinio skaitymo valandėlė, buvo skaitomos pasakėles „Princesė Nina ir tigras“ „Dramblys, ugnis ir baltoji antelė“ iš Donald Bisset knygos „Pasakos kalbančiam tigrui“.

Šia pasakėles skaitė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 4c klasės moksleiviai su mokytoja Jūrate Snieškiene. Dar dvi pasakėles „Tigro pasakos“ ir „Senutė iš Haigeito“ sekė „Mįsliuko“ lėlių teatras. Vaikai susipažino su šioje knygutėje gyvenančiu Tigru, kuris tikrai nepavojingas ir neketinantis suėsti skaitytojų. Jam reikia žodžių, pasakų ir eilėraščių. Šis tigras ypatingas, jis kalbasi su mėnuliu, valgo žodžius, mėgsta gražias pasakas, moka pereiti iš vieno puslapio į kitą ir storėja nuo kiekvienos pasakos. Skaitydami šią knygą neliko alkani ir skaitytojai, o svarbiausia, neskaudėjo pilvukų. Atsisveikindami vaikai tigriukui rašė linkėjimus: „Būk sveikas tigre, skaityk   pasakas. Ir storėk, storėk, storėk “, „Tigrai, linkėjimai nuo 4c klasės mokinio. Linkiu laimės daug pasakų ir sėkmės“, „Tigria Migria, mano tu. Tu gražiausias iš visų.“ Tigriukas vaikams linki skaityti knygeles ir būti sveikiems.

____

Skaitymai vyko įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“.
Šio projekto tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.