Dailininkės paskaita

Renginio metu
Balandžio 9 d. Ignalinos viešojoje bibliotekoje lankėsi gerai žinoma knygų iliustratorė Sigutė Ach.
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos šeštokams pasisekė - viešnia rado kelią į jų širdeles, sudomino pasakojimu apie vaizduotės lavinimą bei suteikė žinių apie knygos kelią leidykloje ir spaustuvėje.
Daugumai vaikų nebuvo sunku įsivaizduoti oranžinį autobuso dydžio katiną bibliotekos skaityklos salės paluby, kai kurie net užuodė mandarinų ar bandelių su cinamonu kvapą. Suprantamas, žaismingas pasakojimas įtraukė vaikus į knygos kelionę, kūrybinius ieškojimus, iliustracijų atsiradimą jose. Kiekvieną Sigutės klausimą lydėjo rankų miškas. Dailininkė tikino vaikus, jog televizorius ar kompiuteris slopina vaizduotę, priverčia ją susitraukti ir tūnoti kamputyje. O praradus vaizduotės dovaną, gyvenimas tampa pilkas ir nuobodus...
Vaizduotės lavinimas bei kūryba suteikė galimybę viešniai susikurti mėgstamą darbą, kuriame ji jaučiasi laiminga. Ši sėkmės istorija vaikus sudomino: Sigutė sulaukė daug klausimų apie dailininko-iliustratorius darbą, apie jo santykius su rašytojais, netgi apie autoriaus teises. Puiku, jog viešnia į tokius sudėtingus klausimus atsakė paprastai, naudodama visiems suprantamus pavyzdžius.
Sigutė vaizdžiai paaiškino, kuo skiriasi spaustuvė nuo leidyklos, atskleidė knygų leidybos, jų puošybos, iliustravimo subtilybes, net vadybos paslaptis pravėrė. Demonstruodama knygos viršelį, skirtingą knygų popierių ar nesupjaustytą puslapių lakštą, viešnia pasakojo apie tai kokius kelius nueina popierius kol tampa tikra knyga, knygų tiražus, svorį bei kainą.
Vienas iš Sigutės pateiktų faktų tikrai buvo ypatingai įdomus. Tai paaiškinimas kaip iš keturių spalvų sukuriami įvairiaspalviai paveikslėliai, puošiantys knygas. Visi įdėmiai tyrinėjo kaip atrodo iliustracijos, žvelgiant į jas per padidinamąjį stiklą, ir kuo jos skiriasi nuo akvarelinio piešinio.
Nuoširdus dailininkės bendravimas su vaikais davė rezultatų: vaikai tiesiog apipylė Sigutę Ach klausimais bei dėmesiu.

Renginysi vyko įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“.
Šio projekto tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.