Susitikimas su rašytoja Neringa Vaitkute

Knygos

Balandžio 29 d. į Ignalinos viešąją biblioteką atskubėjo Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos penktokai susitikti su vaikų rašytoja Neringa Vaitkute. Autorė pristatė savo trilogijos apie Sidabramiškio gyventojus pirmąją dalį ir antrąją dalis.

Pirmojoje - „Vaivorykščių arkos" pasakojama apie neįtikėtinus nuotykius, draugystę, narsą ir kelionę stebuklingu burlaiviu, skriejančiu greitai kaip mintis. Antroji dalis „Titnago plunksna" - apie keliones, svetimus nematytus kraštus, nuotykius, pasiaukojimą ir paslaptis.

Susitikimo metu Neringa Vaitkutė atvertė didžiulį „Vidurio terasos" žemėlapį. Renginio dalyviai vienas po kito ėjo prie šio žemėlapio, rodė juos sudominusias vietas, o autorė įdomiai papasakojo, kas ten yra, kokios būtybės gyvena, kaip jos atrodo, ką veikia. Vaikai uždavė daugybę klausimų, į kiuriuos rašytoja išsamiai atsakė. Pasibaigus susitikimui penktokai kantriai laukė autografo, o rašytoja džiaugėsi smalsiais ir gerais vaikais.

Susitikimas su rašytojai vyko įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“.
Šio projekto tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.