Bibliotekoje - naujos knygos "Valgau ir lieknėju" pristatymas ir pokalbis apie sveiką mitybą

Susitikimo metu

Ignalinos viešojoje bibliotekoje ir Mielagėnų filiale lankėsi ir čia susirinkusiems žmonėms apie sveiką maitinimąsi bei lieknėjimo ypatumus pasakojo mitybos ekspertė Alma Mieliauskienė. Ši moteris diplomuota medikė, mokslininkė, mokslinį darbą dirbusi Kauno medicinos instituto mokslinio tyrimo sektoriuje, keliolikos knygų autorė, klubo „Valgau ir lieknėju" įkūrėja.

Alma Mieliauskienė prisiminė, kaip prieš trisdešimt metų, ji svėrė 120 kg ir turėjo daug sveikatos problemų. Merginai buvo pasakyta, kad jai artimiausiu metu gresia mirtis. Supratusi, kad medicina neturi metodų nutukimui gydyti, pati pradėjo jų ieškoti. Padėjo maisto kalorijų skaičiavimas, bet tikroji suplonėjimo sėkmė, pasak Almos, suvokimas, kad problema – ne lėkštėje, o galvoje. A.Mieliauskienės teigimu, gerų rezultatų neduoda tik savęs ribojimas, baimė suvalgyti mėgstamą kaloringą patiekalą ir nuolatinis savęs peikimas. Ji pataria pirmiausia pripažinti savo problemą, o tada pradėti džiaugtis maistu ir valgyti tik patį skaniausią ir kokybiškiausią, tačiau valgyti saikingai, neviršijant dienai reikiamo maisto kaloringumo normos. Medikė paneigia praktiškai visus mitus apie lieknėjimą. Ji sako, kad nei šokoladas, nei bulvės, nei riebalai netrukdo suplonėti, o lašiniai dėl juose esančios arachidinės rūgšties yra puikus dietinis maistas. Taip pat lieknėjimui būtinas ilgas miegas, vandens gėrimas (negalima jo gerti pusvalandį prieš maistą ir pusvalandį po maisto).

Numetusi 60 kilogramų antsvorio Alma Mieliaukienė panoro dalintis savo patirtimi ir įkūrė klubą „Valgau ir lieknėju", išleido knygas: „Valgau ir lieknėju. Mokslinės tezės", „Auksinė sveikatos taisyklė – valgau ir lieknėju", „Pagaliau sėkmė – valgau ir lieknėju", „Tau turi būti gerai, arba klubo „Valgau ir lieknėju paslaptys visiems", „Storulių psichologija", „Laimingos dienos", „Šiemet pasiseks", „Veidrodėlis, svarstyklės ir tu" ir kt. Kadangi leidyklos ne itin noriai sutiko jos pirmą knygą, moteris įkūrė savo leidyklą. A.Mieliauskienės lieknėjimo programą išbandė šimtai moterų, kurios savęs nekankindamos atsikratė nereikalingų kilogramų. Knygų autorė rodė savo jaunystės nuotraukas bei prieš tris dešimtmečius nešiotą, medicinos studijų baigimo proga pasisiūdintą suknelę, kuri dabar atrodo tarsi didelis beformis maišas... Taip ji vaizdžiai demonstruoja, kad nėra neįmanomų dalykų. O apie didelį ansvorį turinčius žmones medikė sako, kad jie turi panašią priklausomybę kaip alkoholikai ar narkomanai, taip pat išgyvena problemos neigimą ir nepradeda keisti gyvenimo būdo, kol patys sau nepripažįsta, kad turi bėdų.

Į susitikimą autorė atsivežė naujausią savo knygą „Klubo „Valgau ir lieknėju" kalendorius. Ką valgyti visus metus ir kiekvieną dieną", kurioje – kiekvienam mėnesiui aktuali informacija apie jautrias organizmo vietas, medžiagų apykaitos ypatumus, rekomendacijos, ką valgyti ir ko vengti, kaip mūsų organizmo bioritmai derinasi su gamtos ritmais. Susitikimo dalyviams, kurie norėtų daugiau sužinoti ir patys išbandyti Almos Mieliauskienės mitybos metodą, buvo pasiūlytos mokamos paskaitos.

parengė Lina Kovalevskienė