Susitikimas su kraštiečiais

Renginio metu

Birželio 4 dieną bibliotekoje vyko poezijos valanda iš renginių ciklo „Noris visuomet skubėt namo...".

Ignalinos kraštiečių klubo nariai Renė Jakubėnaitė ir Vytautas Kindurys į susitikimą su ignaliniečiais atlydėjo išeivijos poetę Vitaliją Bogutaitę. Iš Vilniaus svečiai atsivežė ką tik pasibaigusio Poezijos pavasario dvasią, poetės eilės skambėjo Ignalinos gimnazistams, kitiems susirinkusiems poezijos mylėtojams. Viešnia iš Baltimorės ( JAV) Lietuvą paliko dar 1944 metais, su tėvais bėgdama nuo karo. Gyvendama Amerikoje, sukūrė šeimą, mokykloje mokė vaikus chemijos, o savo eilėse lakoniškai, santūriai reiškė meilę Lietuvai, filosofiškai atsižvelgdama į gyvenimo tiesas.

Poezijos valandoje pagerbtas dar vienas išeivis iš Ignalinos, Linkmenų krašto – Nadas Rastenis. Nelengvai įsikūręs JAV 1911 m., tapęs teisininku, uoliai veikė vietinėje lietuvių bendruomenėje. Nesvetimas buvo Nadui ir menas, ypač – literatūra. Eiles rašė tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis. Poezijos valandoje Vytautas Kindurys pristatė ryškiausią Nado Rastenio darbą – 1938 m. į anglų kalbą išverstus Donelaičio „Metus". Versti poeziją gali retas vertėjas, o Donelaičio hegzametras tikrai sunkiai įkandamas. Šis Nado Rastenio vertimas neliko nepastebėtas – už kūrybinę veiklą ir poemą „Karo prakeikimas" 1967 m. buvo pristatytas „Nobelio Taikos" premijai gauti. Nors premiją tuomet gavo kiti kandidatai, pasaulyje buvo paminėtas Lietuvos vardas.

Smagu, kai kraštiečiai, pagyvenę svetur, susikrovę nemažą pasiekimų bei gražių darbų bagažą, nors trumpam grįžta namo – į gimtinę, nudžiugina ir praturtina savo kraštiečius.

Susitikimas  vyko įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“.
Šio projekto tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.