Naujienos

Leiskime vasarą skaitydami!

Skaitantys vaikai

Mieli vaikai ir tėveliai,

kiekvieną trečiadienį 11 val.

kviečiame   į bibliotekos parodų salėje organizuojamus garsinius skaitymus

„Trečiadienio susitikimai su knyga“


Rugpjūčio 20 dieną, kaip ir kiekvieną šios vasaros trečiadienį, būrys vaikų susirinko į garsinio skaitymo valandėlę bibliotekos parodų salėje. Buvo skaitoma Neles Moost knygą „Viskas mano! Arba dešimt gudrybių, kaip viską gauti". Tai patraukli, spalvinga, įdomi knygutė apie mažą Varniuką, kuris įsigudrindavo gauti viską ko panorėjęs. Iš ežiuko apgaule išviliojo meškiuką, iš pelėdos auksinę grandinėlę, iš šerniuko riedučius... Bet susirinkęs daugybę žaislų liko žaisti su savo lobiais vienas. Greitai vienatvė varniukui įkyrėjo. Reikėjo ką nors daryti, kad neliktų be draugų. „Dalytis su kitais - kvaila,- svarstė jis.- O grąžinti laimikį – dar kvailiau! Bet likti be draugų – visų kvailiausia!". Geras jausmas dovanoti ką nors savo draugui, tad gavę iš bibliotekininkės Rūtos popierines širdeles, vaikai jas spalvino ir rašė ką dovanotų savo draugams. Paklausti koks turėtų būti tikras draugas, vaikai vardino: nuoširdus, draugiškas, švelnus, patikimas...
Renginio pabaigoje jaunieji skaitytojai gavo dovanų spalvotus balionus, vaišinosi pyragu.
Tai buvo jau paskutinė „Trečiadienio susitikimų su knyga" valandėlė šią vasarą. Reikia tikėtis, kad Ignalinos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus lankytojai tikrai pamilo knygą, pamėgo skaityti bei klausytis kitų skaitomų istorijų ir dar ilgai  prisimins vasaros susitikimus bibliotekoje.
----------


Rugpjūčio 13 dieną bibliotekininkė pasiūlė perskaityti ispanų rašytojos Carmen Gil knygutę ,,Narsuoliai irgi bijo''.
„Ar žinojote, kad net patys didžiausi narsuoliai kartais bijo? Tėtis išbąla vos išvydęs švirkštą. Mama ima klykti pamačiusi gyvatę. Teta Kata baisiai nenori, kad kas sužinotų: ji bijo audros.
O tikriems narsuoliams tokie nemalonumai – nė motais, nes jie pasitiki savo vaizduote, savimi pačiais ir artimųjų meile. Ir kiekvienas yra narsiausias didvyris, turintis stebuklingų galių.
Tikrai tikrai! Visos mergaitės ir berniukai yra tokie. Tačiau kartais – nežinia kodėl – tos nepaprastos galios tarsi garuote išgaruoja... O tada belieka griebtis ypatingų priemonių. Kokių?"
Pagrindinė šios knygos tema – baimė. Tik ji ne tokia jau baisi šioje knygoje, kaip būna gyvenime. Baimės čia aprašytos žaismingai su humoru. Knygoje dešimt itin smagiai, kartais kiek juokingai papasakotų istorijų, gausiai išmargintų iliustracijomis.
Perskaitę knygutę susirinkusieji spalvino ir kūrė įvairias pabaisas, kurios atrodė visai nebaisios, netgi linksmos, svarstė ko dar galima bijoti. Atsirado ir tokiu narsuolių, kurie pasiskelbė nieko nebijantys .

 ----------


Rugpjūčio 6 dieną smagus būrys jaunųjų skaitytojų skaitė Edith Schreiber-Wicke Carola Holland knygutę "Varniukas, kuris buvo kitoks". Juk žinome, kaip bjauru būti kitokiam... Visi yra vienokie, o tu - kitoks. Ir nors persiplėšk - anokiu nebūsi... Tokia bėda ištiko ir vargšą margąjį varniuką, kai jis tupėjo ant pamėgtos šakos ir susirūpinęs žvelgė, kad saulė nusileistų teisingai...
Varniukas mąstė kas galėjo nutikti, - "Gal iš mano snapo sklinda nemalonus kvapas? O gal aš kuriai uodegos plunksną numyniau?".  Netruko bjaurusis varnų vyresnysis Romualdas paaiškinti: "tu nelabai pritinki prie mūsų...", o kad neliktų abejonių - dar ir išaiškinti: "Būtų gerai, jeigu pasipustytum sparnus. Mikliai švilptum iš čia. Neštum kudašių"... Visa laimė tai buvo tik sapnas.
Puiki, gražiai iliustruota, protinga, sąmojinga ir miela knygutė. Ji skirta ne tik vaikučiams, bet ir tėveliams, kartais taip primenantiems tas varnas, žvirblius, kuosas, žuvėdras...
Vėliau, dalyvaudami viktorinoje „Ką mes žinome apie varnas", vaikai sužinojo daug įdomių dalykų - koks jų protas, kiek metų gyvena, kokio dydžio užauga, kokios spalvos plunksnos ir t.t.
Po viktorinos, pasitelkę savo fantaziją, vaikai spalvino knygutės „Varniukas, kuris buvo kitoks" personažą varniuką.
-------------

Liepos 30 dieną, kaip ir kiekvieną trečiadienį, vaikai susirinko į parodu salę paskaityti vieni kitiems garsiai. Tądien buvo skaitoma Daniel Napp knygutė „Daktaras Bambeklis važiuoja traukiniu". Tai smagus pasakojimas apie daktaro Bambeklio ir auksinės žuvelės vardu Kašelotas pasivažinėjimą senu lokomotyvu.. Perskaitę knygutę vaikai spalvino iš popieriaus iškirptus linksmuolių ir bambeklių veidukus. Trumpai padiskutavę apie veikėjus žaidė žaidimą „Kas aš esu? Bambeklis ar linksmuolis". Pasibaigus linksmam šurmuliui visi kibo marginti traukinuką - ant vagonėlių rašė miestų, į kuriuos norėtų nuvykti, pavadinimus.
------------

Liepos 23 dieną jaunųjų bibliotekos lankytojų garsinių skaitymų valandėlės „Trečiadienio susitikimai su knyga" metu vaikai skaitė linksmą ChristianTielmann knygutę apie tai, kaip valstietis dėdė Nojus nusprendė keliauti ilsėtis prie jūros kartu su savo gyvuliais. Perskaitę knygą vaikai pasakojo apie savo atostogas, ką įdomaus galima nuveikti vasarą, kokius nuotykius jie jau patyrė. Susiskirstę į dvi komandas mažieji rungtyniavo kas sugalvos daugiau vasaros pramogų, nepamiršo ir to, kad lyjant lietučiui galima skaityti knygas. Po audringų vasaros įspūdžių aptarimo ėmėsi spalvinti knygutės ,,Dėdė Nojus vasaroja'' gyvulių ūkį.
----------

Liepos 16 dieną jaunieji bibliotekos lankytojai vėl susirinko parodų salėje, kur vyko garsinių skaitymų valandėlė. Šį kartą vaikai skaitė spalvingą Kęstučio Kasparavičiaus knygutę „Povandeninė istorija", iliustruotą paties autoriaus. Tai nuotaikinga istorija apie aštuonias žuvytes, kurios po kiekvienos audros tvarkydavo jūros gelmes, kad vėl viskas būtų kaip buvę. Mažylės neturėdavo laiko net pailsėti. Viskas pasikeitė kai įsigijo patikimą draugą - aštuonkojį, kuris pagaliau išleidoi jas atostogų. Perskatę knygutę vaikai dar kartą prisiminė linksmųjų herojų vardus: Rubuilė, Dryžius, Zebriukė,Taškutis, Juostė ir kt. Spalvindami iškirptas iš popieriaus žuvytes ir aštuonkojį, jaunieji skaitytojai vaikai pasakojo kokias žuvų rūšys jie žino ir kas dar gyvena po vandeniu. Vėliaau vaikai žaidė linksmą žaidimą, kaip aštuonkojis gaudo žuvytes.
----------

Liepos 9 dieną į bibliotekos parodų  salę susirinkę vaikai balsu skaitė  Betinos Gotzen-Beek knygą „Teodoras Kubilinis  ir geriausias pasaulyje gimtadienio tortas". Tai knygutė apie Teodorą Kubilinį -  geriausią pasaulyje daiktų rinkėją ir išradimų išradėją, kada nors gyvenusį kubile.
Susirinkusieji į trečiadienio skaitymus sužinojo, kad artėja Teodoro gimtadienis, kuriam labai reikia torto su grietinėle. Kadangi Teodoras yra išradimų išradėjas, jis sumanė greitą grietinėlės plaktuvą. Gaila, plaktuvas sukosi per greitai, ir visa grietinėlė išsitaškė. Negi gimtadienis taip ir liks be torto?
Smagus ir linksmas knygutės veikėjas Teodoras bei gražus pasakojimas apie nuostabią šventę subūrė vaikus diskusijoms. Susirinkusieji dalinosi įspūdžiais ir prisiminimais kaip jie švenčia savo gimtadienius. Vėliau, klausydami  dainelės „Gimtadienio maršas", piešė ir spalvino  tortus, o Teodoro gimtadienis tapo pats tortiškiausias!

----------

Liepos 2 dieną Vaikų literatūros skyriaus lankytojai smagiai leido laiką garsinių skaitymų valandėlėje, kurios metu buvo pristatyta knyga „Charles Perrault pasakos". Šešias žinomiausias ir visame pasaulyje paplitusias Pero pasakas perpasakojo ir iliustravo vienas garsiausių ir mėgstamiausių vaikiškų knygų autorių ir iliustratorių Val Biro. Pasaką „Miegančioji gražuolė" vaikai skaitė balsu, o „Raudonkepuraitę" suvaidino, pasitelkę ant pirštukų užmaunamas lėlytes. Vaidinti mažiesiems sekėsi puikiai ir labai patiko. Vėliau visi noriai spalvino pasakų personažus.

----------

Birželio 25 dieną, garsinių skaitymų metu, jaunieji bibliotekos lankytojai susipažino su poetės Violetos Palčinskaitės eilėraščių rinktine „Vaikų kambarys". Ši knygutė – tai nedidukai pasakos namai, pro kurių spalvotą langelį gali stebėti, kaip metų laikai veja vienas kitą. Šį kartą balsu vaikai skaitė eilėraščius apie vasarą, iš skyrelio „O lia lia, žolė žalia". Taip pat susipažino su jaukiomis dailininkės Sigutės Ach iliustracijomis. Vėliau buvo atverta „Vasaros mįslių kraitelė" bei spalvinamos vasaros gėles.

----------

Birželio 18 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko garsinių skaitymų valandėlė „Trečiadienio susitikimai su knyga". Į bibliotekos parodų salę susirinko gausaus būrys lankytojų, panorusių susipažinti su Clive Alan paveikslėlių knyga „Troliai Mumiai ir kūrybos džiaugsmas" bei paskaityti ją balsu. Mielas šios knygelės istorijas kartu su vaikais skaitė ir pats Trolis Mumis. Visi kartu leidosi į kelionę oro balionu, dalyvavo didžiosiose Mumių slėnio lenktynėse, ieškojo žydro, giedro dangaus ir šiltos, saulėtos pakrantės. Vėliau, įkvėpti šių istorijų, vaikai kūrė džiaugsmo medžius, į kuriuos surašė visus šią dieną vykusius smagius dalykus. 

Skaitymai vyksta įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“.
Šio projekto tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.