Naujienos

Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Skaitymo tendencijos Europoje"

Renginio metu

Balandžio 30 d. bibliotekoje įvyko seminaras vaikų skaitymo skatinimo tema „Skaitymo tendencijos Europoje", į kurį susirinko viešosios bibliotekos bei filialų darbuotojos, mokymo įstaigų kalbų mokytojos.

Lektorė - Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių literatūros katedros doc. dr. Asta Gustaitienė – supažindino su naujausiais šiuolaikinės lietuvių ir užsienio šalių vaikų bei paauglių literatūros aspektais, aptarė didžiausius iššūkius, susijusius ne tik su vaikų neskaitymu, bet ir su netinkamos literatūros skaitymu.

Įdomu buvo išgirsti, kad šiuo metu kinta požiūris į literatūros mokymą, jo tikslus, kinta mokymo programos, kuriose jau yra kiek kitaip žvelgiama ir į literatūros skaitymą, be to, kasdien atsiranda vis didesnis poreikis padėti vaikui spręsti kartais nevaikiškas jo problemas.

Lektorė patraukliai bei vaizdingai supažindino su šiuolaikinėmis skaitymo skatinimo programomis, kalbėjo apie Z kartos, kuriai būdingas „kilpinis" skaitymas, skaitymo ir suvokimo ypatumus, aptarė naują, estetiškai vertingiausią literatūrą vaikams bei paaugliams.

Šis bibliotekininkams bei mokytojams naudingas seminaras organizuotas, įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą".

Po seminaro bibliotekininkės lankėsi Linkmenų, Palūšės, Strigailiškio bei Ceikinių filialuose, apžiūrėjo plaktukų muziejų Linkmenyse, krašto ekspoziciją Palūšėje. Šių filialų darbuotos trumpai pristatė savo gyvenvietės bei bibliotekos istoriją, atsakė į kolegių klausimus.