Edukacija Meikštų bibliotekoje

Renginio metu

Praėjusias metais, Ignalinos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai paskelbus edukacijų programų konkursą „Pažink! Švęsk! Kurk!“, dalis filialų pateikė įdomių pasiūlymų.

Pasirinkti tikrai yra iš ko: nuo žvakių liejimo, popierinių gėlių, knygelių gaminimo iki patyriminių žygių. Grybėnų bibliotekos skaitytojus sudomino Meikštų filialo bibliotekininkės edukacija „Šiaudo magija“. Grupelė susidomėjusių kovo 8 dieną išvyko į Meikštus. Pirmiausia buvo apžiūrėtos erdvios ir šviesios bibliotekos patalpos. Bibliotekininkė Jolanta Šalnienė parodė jau sukurtus didžiulius „sodus“. Ji papasakojo kokią reikšmę „sodai“ turėjo senovėje. Pasirodo, juos dovanodavo gimus vaikui ir ši dovana jį lydėdavo visą gyvenimą. O kabindavo „sodus“ garbingiausioje namų vietoje, virš stalo. Už stalo, daryti savo pirmųjų sodų, susėdo Grybėniškės. Darbas ilgai netruko, viešnios greitai perkando „sodo“ kūrimo pradžiamokslį. Linksmai klegėdamos, padedamos Jolantos ir jos padėjėjos Ilonos Abarovičienės, padarė pirmus savo „sodelius“. Kadangi pirmieji darbeliai pavyko, tai visos klausinėjo Jolantos ar sunku sukurti didelius „sodus“, kada ir kokius šiaudus rinkti. Namo moterys grįžo pilnos entuziazmo kurti. „O kaip bus, – sako jos, – pamatysime...“
Grybėnų bibliotekininkė ir skaitytojos dėkoja Jolantai Šalnienei už edukaciją, Kazitiškio seniūnui už suteiktą transportą, o vairuotojui Vladui už linksmą važiavimą.